Створення відділу освіти Гусятинської селищної ради

Відділ освіти Гусятинської селищної ради, як виконавчий орган Гусятинської селищної ради Гусятинської об'єднаної територіальної громади Гусятинського району Тернопільської області був створений у липні 2016 року.
    Начальником відділу освіти призначено тактовну, комунікативну, вимогливу й відповідальну людину - Туткалюк Ольгу Тарасівну, яка професійно підійшла до підбору кадрів й вміло організувала роботу новоутвореного відділу освіти.
    На той час у підпорядкуванні відділу освіти було:

- три заклади дошкільної освіти

(Гусятинський ясла-сад "Дзвіночок", Вільхівчицький дитячий садок "Барвінок" та Суходільський дитячий садок "Дзвіночок"),

- три заклади загальної середньої освіти

(ЗОШ І-ІІІ ступенів смт Гусятин, ЗОШ І-ІІ ступенів с.Вільхівчик та ЗОШ І-ІІ ступенів с.Суходіл),

- один позашкільний навчальний заклад

(Дитячо-юнацька спортивна школа),

В закладах освіти отримували освітні послуги  1348 дітей, а навчальний процес забезпечувало 150 педагогічних працівників.
      Для надання методичної допомоги педагогічним працівникам, при відділі освіти створено методичний кабінет, в якому справжні професіонали своєї справи:
Фрицька Олеся Романівна - методист предметів суспільно-гуманітарного циклу,
Чорній Борис Васильович - методист предметів природничо-математичного циклу,
Перун Любов Ігорівна - методист з дошкільнї та початкової освіти, виховної роботи та практичної психології,
досконало володіли теорією і методикою викладання предметів, уміло й ефективно організовували роботу з педагогами та вихователями під час методичних об'єднань, навчальних практикумів, тренінгів, школи професійної адаптації, семінарів, колегій та конференцій.
     Створення відповідних умов для розвитку особистості і творчої самореалізації кожного громадянина, забезпечення доступності, безоплатності та обов'язковості освіти для всіх, хто її потребує, надання якісних послуг шляхом виконання відповідних державних і місцевих програм, здійснювалося бухгалтерією відділу освіти.
     Відділ освіти був підзвітним і підконтрольним селищній раді. Підпорядковувався її виконавчому комітету, селищному голові та його заступнику. З питань здійснення делегованих повноважень підконтрольний відповідним органам виконавчої влади.