Участь в онлайн-семінарі «Освіта без бар’єрів»
28 травня 2024 року спеціаліст І категорії відділу освіти, сім’ї, молоді та спорту Гусятинської селищної ради Борис Чорній взяв участь в онлайн лекції № 4 напряму «Освітня безбар’єрність». Даний захід провели експерти Міністерства освіти та науки України з метою проведення інформаційно-просвітницької кампанії із роз’яснення та популяризації принципів, норм і стандартів безбар’єрності .
На лекції учасники заходу розглянули такі питання: ключові принципи безбар’єрної освіти; різноманіття цільових аудиторій та їх потреб; інструменти для доступних освітніх послуг.
Посилання на онлайн-семінар «Освіта без бар’єрів» https://www.youtube.com/live/9WqFovXI2KA
Додаткова інформація:
У межах реалізації Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні Міністерством освіти і науки на період до 2030 року запроваджено низку проєктів, реалізація яких триває й у 2024 році. Ініціативи МОН є кроком у напрямі створення суспільства без обмежень. Це забезпечить доступ до освіти для кожного і кожної та сприятиме толерантності й взаєморозумінню.
Відповідно до Національної стратегії розвивається проєкт «Школа супергероїв», який спрямований на організацію навчання дітей, які перебувають на довготривалому лікуванні.
Розпочато реалізацію пілотного проєкту зі створення та функціонування центрів підтримки студентів. Центри підтримки студентів стануть закладами, що допоможуть забезпечити доступність та інклюзію в системі вищої освіти. Розвиток і робота таких центрів є важливими кроками у напрямі створення справедливого та рівного освітнього середовища.
У лютому 2024 року запущено пілотні потоки проєкту «Точка дотику» для військових, які втратили зір. Цей проєкт— це безкоштовне навчання просторовому та соціально-побутовому орієнтуванню, опанування інформаційних технологій та додатків, що забезпечують доступ до комунікації та інформації, орієнтування у малому та великому просторі, за допомогою тростини та GPS-навігації, знайомство з рельєфно-крапковою системою Брайля. Фахівці проєкту проводять скринінг фізичного та психологічного стану кожного учасника та розробляють індивідуальну програму навчання.
Наразі МОН розробляє вебпортал «Освіта для ветеранів», де будуть зібрані освітні програми формальної та неформальної освіти, а також інформація про доступність навчальних закладів.
Всі проекти реалізовуються з метою створення безперешкодного середовища для всіх груп населення, забезпечення рівних можливостей кожної людини із реалізації своїх прав. Адже в сучасному світі кожна людина повинна отримати вільний доступ до роботи, інформації, освіти, сфери послуг, а також можливість вільно пересуватися в просторі, соціалізуватися та залучатися в життя громади, держави.